Про єдину державну електронну базу з питань освіти

  13 липня 2011 року постановою Кабінету Міністрів України № 752 створено Єдину державну електронну базу з питань освіти (далі - ЄДЕБО). Документ визначає, що ЄДЕБО є автоматизованою системою збирання, реєстрації, оброблення, зберігання і захисту відомостей та даних з питань освіти. Власником ЄДЕБО є держава, розпорядником – Міністерство освіти і науки України, а технічним адміністратором – Державне підприємство «Інфоресурс».

  З 2012 року ЄДЕБО забезпечує інформаційне супроводження вступної кампанії до закладів вищої освіти. 2014 року заклади освіти почали використовувати дані ЄДЕБО для виготовлення студентських (учнівських) квитків державного зразка. З 2015 року виготовлення документів про вищу та професійну (професійно-технічну) освіту відбувається на підставі даних ЄДЕБО.

  Законом України «Про освіту» (стаття 74) встановлено, що обов’язковими складовими ЄДЕБО є Реєстр суб’єктів освітньої діяльності, Реєстр документів про освіту, Реєстр сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання та Реєстр студентських (учнівських) квитків.

  Вся інформація, що міститься в ЄДЕБО, крім персональних даних та інформації з обмеженим доступом, є доступною у форматі відкритих даних, у тому числі з урахуванням потреб осіб з порушенням зору. Особа має повний доступ до всіх відомостей про себе, внесених до ЄДЕБО.

  ЄДЕБО представляє собою інтегровану інформаційно-телекомунікаційну систему, технічні засоби якої перебувають в межах території України, складається з комплексу автоматизованих робочих місць, об’єднаних в єдину інформаційну систему засобами зв’язку з використанням технології віддаленого доступу, має підключення до мереж зв’язку загального користування з розмежуванням прав доступу, забезпечує захист від порушень цілісності інформації, забезпечує різні рівні доступності відкритої інформації та інформації з обмеженим доступом, вимога щодо захисту якої встановлена законом.

 

ЄДЕБО включає:

Реєстр суб`єктів освітньої діяльності

Реєстр документів про освіту 

Реєстр студентських (учнівських) квитків 

 

Нормативно-правова база

Закон України «Про вищу освіту»

Закон України «Про захист персональних даних»

Закон України «Про доступ до публічної інформації»

Постанова Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 752 «Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти»

Постанова Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2018 року № 1060 «Деякі питання функціонування Єдиної державної електронної бази з питань освіти» 

Наказ Міністерства освіти і науки України від 8 червня 2018 року № 620 «Про затвердження Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти»