Щорічно з 25 листопада до 10 грудня міжнародна спільнота проводить акцію «16 днів проти насильства», метою якої є привернення уваги до проблем подолання будь-якої форми насильства, створення соціального простору, вільного від насильства. Офіційним кольором протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє, є помаранчевий, тому люди в усьому світі на знак підтримки пов’язують свій одяг помаранчевою стрічкою.

  У час повномасштабної збройної агресії росії проти України українці зіткнулися з безпрецедентним рівнем насильства, пов’язаного з війною.

  Кафедра мовної підготовки та соціально-гуманітарних наук разом зі здобувачами вищої освіти I курсу взяли участь у Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства», провівши інформаційний марафон на тему «Здобувачі ДЗ ЛДМУ проти насильства», гаслом якого стали слова «протиДІЙмо разом: покоління свідомих виступає проти насильства». Інформаційний марафон включав проведення таких заходів:

  • Інтерактивна лекція «Єднаймося проти насилля»
  • Круглий стіл «Стоп насильству!»
  • Стендова доповідь

  У рамках проведення інтерактивної лекції було розглянуто різні види насильства: фізичне, сексуальне, психологічне, економічне.

  Здобувачі активно брали участь в обговоренні актуальних питань і прийшли до висновку, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням права людини; насильство не можна виправдати ні за яких умов; насильство не потрібно замовчувати, потрібно звертатися до поліції, до соцслужб й отримувати допомогу; насильство є неприпустиме в цивілізованому українському суспільстві.

  В Україні діє Закон «Про запобігання та протидії домашньому насильству», з початку 2019 року домашнє насильство в нашій країні вважається кримінальним злочином.

Бачиш насильство ‒ не стій осторонь! ДІЙ! 

Кафедра мовної підготовки та соціально-гуманітарних наук.

Більше фотографій з заходу ви можете побачити тут: Google Photo