На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2022 року № 899-р «Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди» 14 листопада 2022 року у Державному закладі «Луганський державний медичний університет» на кафедрі мовної підготовки та соціально-гуманітарних наук у групах 5п та 1м першого курсу медичного факультету було проведено засідання за круглим столом, присвячені творчій, зокрема філософській, спадщині видатного українського митця «Григорій Сковорода як творець філософії щастя».

  В ході обговорення філософських поглядів Григорія Сковороди здобувачі вищої освіти прийшли до висновку, що митець залишається близьким і сучасним для теперішніх поколінь, попри те, що вже змінилися кілька епох. Одне з пояснень цього може полягати у тому, що Григорій Сковорода філософував над питаннями, які ніколи не втратять актуальності: «Що таке щастя? І як бути щасливим? І що таке благе життя?»

  Найбільшу зацікавленість у здобувачів вищої освіти викликала ідея, що у своїх філософських діалогах Григорій Сковорода стверджував, що найперше людина має «пізнати себе», зрозуміти, що для неї є її «сродним», усвідомити, що вона є частиною чогось вищого і всеосяжного, і жити, роблячи добрі справи. Через пізнання самої себе, за Григорієм Сковородою, людина може пізнати сутність усього сущого. Як же це актуально звучить сьогодні в умовах суспільства масового споживання, в якому ми живемо! Ці ідеї видатного вітчизняного митця спонукають нас до критичного ставлення до себе, до суспільства, до стереотипів, яке воно нам нав’язує..

xrtjrtzser xdhjdxhrh