Щороку 14 жовтня вся незалежна Україна відзначає великі й значимі для всіх свята ‒ День захисників і захисниць України, День української повстанської армії, День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка вважається покровителькою козацтва, усіх українських збройних формувань, асоціюється із заступництвом і захистом від ворога.

  День захисників і захисниць України ‒ це наймолодше свято, яке було започатковане 14 жовтня 2014 року президентським указом з назвою „День захисника України”. 14 липня 2021 року свято перейменоване на „День захисників і захисниць України”.

  Цьогоріч наші захисники й захисниці зустрічали свято на полі бою.

  Напередодні свята за ініціативи кафедри мовної підготовки та соціально-гуманітарних наук здобувачі першого та другого курсів написали листи-подяки, які були передані захисникам і захисницям України на передову.

  Пропонуємо деякі уривки з цих листів.

  • Любий захиснику, я не знаю, як тебе звати, який колір твоїх очей, яку каву ти любив пити тихими недільними ранками, доки в Україну не увірвався ворог і наше життя змінилося кардинально. Я не знаю твоїх батьків, але знаю, що вони тобою дуже пишаються. Тобою пишається вся Україна, весь наш народ, цілий світ.

  Любий воїне, я дякую тобі за кожен світанок, що я зустрічаю; дякую тобі за кожну ніч, коли я лягаю спати у своєму будинку, у своєму ліжку, у своїй піжамі; дякую за можливість учитися і ходити на пари у своїй країні. Я вдячна тобі за кожну хвилину свого відносно мирного та спокійного життя! Молюся за тебе щодня, щоб ти і твої побратими й посестри були живими й неушкодженими, щоб всі після перемоги обійнялися й більше ніколи не розлучалися зі своїми рідними.

  • У цей день я дякую тобі за наш спокій, можливість жити та навчатися… Нехай твої сили міцнішають, а віра в перемогу ніколи не покине твоє хоробре серце. Слава Україні!
  • … Уся моя родина і я низько вклоняємося вам, наші захисники й захисниці, за вашу мужність і готовність захищати Україну. Дякуємо вам за те, що ви бороните наш великий спільний дім ‒ Україну.
  • … Справжні патріоти, ми молимося за вас! Дякую вам! Низький вам уклін і щирі побажання здоров’я й успіхів. Ви найкращі! Повертайтесь додому живі та здорові! З вами вся Україна.
  • … Дякую вам за те, що ви бороните всіх нас, за те, що ми можемо вчитись, працювати, посміхатись, за те, що даруєте нам можливість не просто існувати, а справді жити повноцінно в незалежній державі. Ми вдячні вам за мирне небо, за любов до своєї нації та держави і за найважчу роботу у світі ‒ боротьбу за свою свободу й незалежність. Не вистачить життя, аби віддячити вам за ваш героїзм і відвагу.
  • Ви ‒ наші обереги, ви ‒ наша надія, ви ‒ наша віра! Ви гідно несете високе звання захисників і захисниць України! Уся Україна пишається вами й вашим професіоналізмом. Бажаю вам мужності духу, твердості характеру, рішучості дій, незламності витримки, непохитності удачі, міцного здоров’я, швидкої перемоги, опіки ангелів-охоронців!

  Вірю, що Пресвята Богородиця в оточенні ангелів щоразу накриватиме вас своїм омофором. Повертайтесь додому! Низький вам уклін, шана, повага й велика подяка!

Слава Україні! Слава нашим захисникам і захисницям!