komarevceva

КОМАРЕВЦЕВА ІРИНА ОЛЕКСАНДРІВНА
проректор з наукової роботи
ДЗ "Луганський державний медичний університет"

Одним із важливих розділів роботи ВНЗ є науково-дослідна робота та підготовка науково-педагогічних кадрів. Організацію, координацію та контроль за цією роботою здійснює наукова частина з її підрозділами на чолі з проректором з наукової роботи.

Комаревцева Ірина Олександрівна народилася 01.09.1959 року у м. Луганську.

У 1980 р. закінчила Ворошиловградський медичний інститут за фахом – лікувальна справа з відзнакою.

1982-1985 р.р. – аспірант Ворошиловградського державного медичного інституту. Міністерством охорони здоров'я України спрямована для виконання дисертаційної роботи в Академію медичних наук СРСР (м.Москва).

1985-1989 р.р.- асистент кафедри біохімії Луганського медичного інституту.

З 1989 р. до 2005 р. – директор Науково-дослідного центру Луганського державного медичного університету (з 1997 р. - за сумісництвом).

З 1997 р. – завідувач кафедри медичної хімії Луганського державного медичного університету.

З 1 липня 2005 р. до травня 2007 р. начальник Управління охорони здоров’я Луганської обласної держадміністрації.

З грудня 2014 р. по наступний час – проректор з наукової роботи ДЗ «Луганський державний медичний університет» МОЗ України, евакуйованого у м. Рубіжне (Україна).

Кандидатську дисертацію захистила у 1986 р. в Університеті дружби народів ім.П.Лумумби (м.Москва).

Докторську дисертацію захистила в 1992 р. у Військово-медичній академії (м.Санкт-Петербург).

Вчене звання старшого наукового співробітника присвоєне в 1992 р. Вчене звання професора присвоєне в 1996 р.

Кваліфікаційна лікарська атестація – сертифікат фахівця лікаря - нарколога.

Має вищу категорію з організації і управління охороною здоров’я (з 2006 р).

Загальний стаж (науково-педагогічний) роботи – 33 роки, стаж роботи в Луганському державному медичному університеті – 33 роки; директор Науково-дослідного центра ЛугДМУ – 16 років.

За керівництвом професора Комаревцевої І.О. виконані й захищені 5 докторських і 22 кандидатські дисертацій. В наступний час під керівництвом професора Комаревцевої І.О. виконується 4 докторські та 6 кандидатських дисертацій.

Автор 181 наукових праць, у тому числі 3 монографій, 1 авторського посвідчення і 7 Патентів України.

Протягом 20 років - науковий керівник конкурсних держбюджетних наукових робіт МОЗ України.

З 1997 р. – голова Східного відділення Українського Біохімічного Товариства; член Центральної Ради Українського Біохімічного Товариства; член Європейського Біохімічного Товариства (FEBS).

Професор Комаревцева І.О. - шеф-редактор наукового журналу «Український журнал клінічної та лабораторної медицини».

З 2004 р. по 2010 р.– працювала експертом ВАК України експертної ради медико-біологічних і фармацевтичних наук. За плідну роботу у ВАК України одержала подяку Голови ВАК України у 2011 році.

У 2007 році сприяла відкриттю спеціалізованої вченої ради за спеціальністю «медична біохімія» - 14.01.32. при ДЗ «ЛугДМУ», яку очолила у 2012 році.

За розвиток і досягнення в науково-дослідній і організаторській роботі у 2003 р. нагороджена Головою Верховної Ради України В.Литвином іменним годинником Верховної Ради.

26 червня 2006 р. Указом Президента України за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм, особистий внесок в розвиток охорони здоров’я присвоєно почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України».

СПІВРОБІТНИКИ НАУКОВОГО ВІДДІЛУ

Schatrova