Відкриття пам'ятного знаку на вшанування пам'яті загиблих під час АТО військових медиків

002b  Кожна війна – це криваві жнива. Вона забирає людські життя, нівечить судьби, несе горе і сльози. Нажаль, в останні два сторіччя, кожне покоління має свою війну. На війні гинуть не тільки військовослужбовці, а і ті, хто покликані рятувати їх життя – військові медики. Радянсько-афганська війна забрала життя 332 військових медиків, з них 46 – офіцерів медичної служби і 183 – санітарних інструкторів. Під час Другої світової війни, радянська сторона втратила 85 тис. медиків, з них 5 тис. лікарів і 70 тис. санітарних інструкторів. Під час проведення АТО на сході України вже загинуло 62 військових медика. За даними МО України, серед них 18 лікарів та медичних сестер, решта – санітарні інструктори, отримали поранення більше 200 військових медиків. За ініціативою особового складу 59 військового мобільного госпіталю, на території госпіталю був збудований пам’ятний знак на вшанування пам’яті загиблих під час АТО військових медиків. Відкриття пам’ятного знаку відбулося урочисто 25 травня 2018 року. На вшануванні пам’яті загиблих військових медиків були присутні представники органів цивільно-військового співробітництва, державної та місцевої влади, громадських організацій Сєвєродонецька, священнослужителі. Як зазначив у своєму виступі начальник 59 мобільного військового госпіталю підполковник Андрій Телефанко, захід є важливим елементом патріотичного і духовного виховання та єднання Збройних Сил України і населення Донбасу.

004b   На рахунку представників найгуманнішої професії з моменту російської ескалації на сході держави — тисячі врятованих життів. Однак, починаючи з 2014 року 62 військових медика загинули, рятуючи життя своїх бойових побратимів та місцевого населення. Серед тих, хто закарбував навічно свої імена у літопис нашої держави, люди різного віку та уподобань. Зокрема, молодший сержант Ігор Зінич, який за мужність та героїзм, проявлені при обороні Донецького летовища був удостоєний високого звання Героя України (посмертно). Для кожного з них на першому місці була Клятва Гіппократа та військовий обов’язок. І відкриття пам’ятного знаку є не тільки даниною пам’яті полеглим, а й нагадуванням кожному з нас про те, що свій професійний обов’язок ми повинні виконувати і за себе, і за тих, хто загинув боронячи країну від російського агресора, — зазначив підполковник Андрій Телефанко.

003b   На урочистому мітингу щирі слова подяки пролунали від представників військово-цивільної адміністрації області, вищого командування, представників духовенства. В урочистостях прийняли участь представники ректората професорсько-викладацкого складу ДЗ «Луганського державного медичного університету» - професор Овчаренко М. О., доценти Скляр С. І., Корниєць Н.Г., Напрасніков С. М. Усі присутні вшанували пам’ять медиків хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку.