В цьому році, 22 травня, університетська громадськість відзначила 4 річницю визволення м. Рубіжне від проросійсько-налаштованих незаконних військових формувань.

DSC 2254   В ході бойових дій, військовослужбовці підрозділу капітана Ярослава Миронова, які прямували на підмогу військовим у Лисичанську, потрапили у засідку в районі залізничного вокзалу м. Рубіжне. Бойовики оточили їх, запропонували здатися. Проте наші воїни не склали зброї. У бою було підбито українську військову техніку, загинуло 3 вояки — Сергій Ярошенко, Олександр Ковальчук та Фурман Олександр Валентинович, 5 поранено, сам капітан Миронов був важко поранений. На запрошення ректорату Університету з 59 військового мобільного госпіталя прибула група військовослужбовців на чолі з підполковником Івановим Олександром Сергійовичем. На початку урочистого зібрання всі присутні вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. 

DSC 2270   Перед зібранням виступив ректор ДЗ «Луганський державний медичний університет» професор Іоффе І. В. Він розповів студентам, як в перші дні бойових дій організовувалося надання хірургічної допомоги пораненим військовослужбовцям і цивільному населенню. Декан фармацевтичного факультету, професор Гудзенко О. П. також поділився своїми спогадами про події тих часів. Підполковник Іванов О. С. розповів про роль військового госпіталя та інших підрозділів військово-медичної служби в порятунку життя військовослужбовців, сьогодення та перспективи військової медицини в Україні. Перед студентами виступила випускниця нашого університету 2017 року, а тепер військовий лікар анестезіолог, молодший лейтенант медичної служби Крапівіна Марина. Розповіла про свою адаптацію до роботи у військовому лікувальному закладі, закликала студентів до навчання на військовій кафедрі, для отримання військового звання офіцера медичної служби запасу. В завершенні виступив завідувач кафедри сімейної, соціальної, військової медицини та організації охорони здоров’я, полковник медичної служби запасу, доцент Скляр С. І. Він порівняв умови служби військових медиків за радянських часів і зараз, переваги отримання офіцерського військового звання медичної служби, запросив студентів на навчання на військову кафедру. Після чудового концерту, який було поставлено силами студентської самодіяльності, гостям вручили квіти, і професор Іоффе І. В. закликав керівництво і колектив 59 військового мобільного госпіталя до подальшої тісної та плідної співпраці.

DSC 2283DSC 2293DSC 2299DSC 2304