Щороку 18 жовтня вся Європа відзначає день боротьби з торгівлею людьми − одним з найбільш масових порушень прав і свобод людини.

  Торгівля людьми – це злочин, жертвами якого можуть стати чоловіки, жінки і діти з метою примусової праці та сексуальної експлуатації.

  День боротьби з торгівлею людьми – це   привід заявити про нагальну проблему, про необхідність об’єднання зусиль державних органів влади, органів місцевого самоврядування та громадськості для надання допомоги постраждалим особам.

  В Україні торгівля людьми залишається гострою проблемою. Довготривалий збройний конфлікт на Сході України, поширеність шахрайських схем вербування громадян, фінансова скрута, низький рівень життя та інші чинники ризику роблять населення України більш уразливим до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.

  Оголосивши курс на євроінтеграцію, Україна приєдналася до основних міжнародних нормативно-правових актів та сформувала національне законодавство у сфері протидії торгівлі людьми.

  Ключовим завданням Міністерства соціальної політики як національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми є формування в суспільстві розуміння того, що людська гідність, права людини є найвищою цінністю, а також  попередження та формування нетерпимої поведінки, нульової толерантності до будь-яких форм експлуатації людини.

  Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах світу. Згідно зі статтею 149 Кримінального Кодексу України такий злочин карається у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років. 

  З метою попередження торгівлі людьми щороку в Україні  проводяться відповідні заходи загальнодержавного рівня, що передбачають відеотрансляцію соціальної реклами в ЗМІ та проведення інформаційної кампанії серед громадян країни.

  Усвідомлюючи серйозність та масштаби цього негативного явища, кафедра іноземних мов з латинською та українською мовами разом зі студентською молоддю нашого університету долучилася до відзначення Європейського дня боротьби з торгівлею людьми. Ми показуємо свою нетерпимість, громадське осмислення нагальної проблеми.

  Ми розуміємо, що потрапити в рабство може будь-яка людина і жертвами сучасних работоргівців можуть стати особи з низьким освітнім рівнем, а також навіть з вищою освітою.

  Тому, лише об’єднавши зусилля, ми в змозі подолати проблему торгівлі людьми в нашому суспільстві!

Кафедра іноземних мов
з латинською та українською мовами

002