Положення про кафедру

  Кафедра неврології, психіатрії, наркології, офтальмології, отоларингології та онкології Державного закладу "Луганський державний медичний університет" на сьогоднішній день є об’єднаною. До її складу входять:

Кафедра психіатрії та наркології

39

   У 1959 році на базі психіатричного відділення Луганської міської лікарні № 2 була організована кафедра психіатрії медичного інституту, якою упродовж 20 років керував доктор медичних наук, професор Первомайський Борис Якович, який вніс певний внесок у теорію і практику психіатричної допомоги. Під керівництвом професора Б.Я.Первомайского виконано 11 докторських і кандидатських дисертацій і підготовлено більше 200 лікарів - психіатрів.

  16 травня 1966 був створений Луганський міський психіатричний диспансер на 60 ліжок, який став навчальною базою кафедри психіатрії медичного інституту і центром надання спеціалізованої допомоги населенню Луганська (розташовувався він на вулиці Шовкового, у нинішньому приміщенні обласних МСЕК). Головним лікарем диспансеру була призначена Михайлова Тамара Миколаївна.

38

   У 1971 році, згідно з наказом Ворошиловградського облздороввідділу № 115 від 18.05.1971 року, був створений обласний психоневрологічний диспансер, розрахований на 185 ліжок. Він і став головною установою в області та базою кафедри психіатрії медичного інституту.

  У 1976 році була введена в дію нова типова психіатрична лікарня в Луганську на 500 ліжок, де розгорнулася кафедра психіатрії.

  У 1980 році кафедру психіатрії та медичної психології Луганського медичного інституту очолив Чуприков Анатолій Павлович. Він, як досвідчений режисер, настільки цікаво будував колективну творчу роботу лікарів на обласних клінічних конференціях, що 3-4-годинні обговорення протікали захоплююче і непомітно. Майже щороку в м. Луганськ проводилися великі наукові конференції; часто групи Луганських психіатрів виїжджали з доповідями на конференції в Київ, Москву, Суздаль, Донецьк, Ростов-на-Дону та інші центри.

40

  А.П.Чупріков приніс із собою новий науковий напрям - вивчення функціональної асиметрії мозку.

  У 1994 році кафедрою психіатрії, наркології та медичної психології стала завідувати д. мед. н., проф. С.Є. Казакова. З її приходом кафедра отримала новий імпульс для розвитку.

48  Під її керівництвом на кафедрі психіатрії працювали 19 співробітників, які щорічно викладали 1500 студентам, 500 з яких були англомовними. Щорічно навчалося 40-45 інтернів різних спеціальностей, 90-100 курсантів.  Під керівництвом професора С.Е.Казаковой захищено 12 кандидатських і докторських дисертацій.

  Традиційно кафедра приділяла багато уваги вихованню підростаючого покоління. Співробітники намагалися сформувати у молоді не тільки високий професіоналізм, а й чуйність, великодушність, відданість ідеалам.

  Кафедра психіатрії існує більше 50 років, за цей час змінювалися співробітники, але кращі принципи і традиції протягом усього періоду переходили з покоління в покоління і залишалися незмінними.

Кафедра оториноларингології

  У 1959р. на базі ЛОР-відділення обласної клінічної лікарні утворена кафедра оториноларингології, яку очолив доцент Арбузов Микола Михайлович. При ньому була відкрита аспірантура.

  З 1975 до 1988р. кафедру очолював доцент Гордієвський Іван Дмитрович.

  З 1989р. кафедрою завідує Деменков Валентин Романович – професор, Заслужений діяч науки і техніки України. Він підготував 6 кандидатів медичних наук, є автором 200 наукових робіт, 4 монографій.

  Науковим напрямом кафедри оториноларингології є удосконалення хірургічного лікування хронічних отитів (тимпанопластика), травматичних ушкоджень ЛОР-органів (рино-отопластика) і лікування раку гортані.

Кафедра офтальмології

  Кафедра очних хвороб була створена на базі очного відділення Луганської обласної клінічної лікарні в 1959 році.

  Першим завідувачем кафедри офтальмології був відомий вчений офтальмолог, професор Петруня Степан Пантелеймонович.

  Професор Петруня С.П. надрукував понад 100 наукових робіт, присвячених питанням кератопластики, медичної реабілітації пацієнтів, які втратили зір, боротьбі з очним травматизмом та вдосконаленню операції екстракції катаракти.

  З 1971 до 1990 року завідувачем кафедри був професор Скрипка Володимир Костянтинович

  З 1990 року завідувачем кафедри був доцент Явтушенко Володимир Федорович.

  Головним науковим напрямом кафедри офтальмології була розробка нових методів лікування та реабілітації хворих із патологією органа зору при цукровому діабеті і захворюваннях печінки.

  З 2014 року кафедру психіатрії та наркології евакуйованно з території не підконтрольній Україні до м.Рубіжного та об`єднанно з кафедрою офтальмології та з кафедрою оториноларингології.

Сучасна кафедра 

ovcharenko

  В 2014 році Державний заклад «Луганський державний медичний університет» перемістився на територію, підконтрольну владі України, до м. Рубіжного.

  З 02 лютого 2015 року, згідно Наказу Ректора кафедру психіатрії та наркології було об`єднано з кафедрою офтальмології та оториноларингології, в.о. завідувача кафедри було призначено д.мед.н., доцента М.О. Овчаренка (з 2016 року професор). Клінічна база кафедри розташовувалась на території Рубіжанської міської лікарні.

  З 2017 навчального року кафедру реорганізовано у кафедру неврології, психіатрії та наркології, яку очолив д.мед.н., професор М.О. Овчаренко.

  Співробітники кафедри активно включилися в лікувально-діагностичну, організаційно-методичну та наукову роботу. За цей час було підготовлено та захищено 1 кандидатську дисертацію за спеціальністю 14.01.17 – наркологія, та 2 кандидатських дисертації за спеціальністю 14.01.16 – психіатрія:

- «Клініко-патогенетичні, патопсихологічні та імунологічні особливості перебігу опіоїдної залежності у жінок з коморбідною патологією щитоподібної залоз» – Радченко Тетяна Миколаївна (27.04.2018 р.). https://www.inpn.org.ua/spec-scientific-counsil

- «Посттравматичний стресовий розлад у вимушених переселенців із зони антитерористичної операції» – Вербицький Євген Юрійович (16.04.2020 р.) https://www.inpn.org.ua/spec-scientific-counsil

- «Клініко-психопатологічні особливості та комплексна терапія суїцидальної поведінки осіб, які страждають на шизофренію і проживають в зоні проведення антитерористичної операції» – Будьонний Павло Валерійович (22.04.2020 р.). https://www.inpn.org.ua/spec-scientific-counsil

  З 12 березня 2018 року клінічна база кафедри була розміщена на базі КНП Луганської обласної ради «Центр психічного здоров’я» за адресою: м. Рубіжне, вул. Мєндєлєєва, буд. 63А.

  Колектив кафедри приймає активну участь у роботі Асоціації неврологів, психіатрів та наркологів України, співробітники виступають з доповідями та повідомленнями на науково-практичних конференціях, семінарах, проходять стажування у провідних клініках Європи.

  Постійно зміцнюється науково-технічна база кафедри, розробляються та впроваджуються новітні медичні технології: транскраніальна магнітна стимуляція, полісомнографія, ударно-хвильова, лазерна та високо-тонова терапія, електронейроміграфія, електроміостимуляція, тощо.

  З 01.01.2022 Наказом Ректора Державного закладу «Луганський державний медичний університет» кафедру реорганізовано шляхом об’єднання у кафедру: неврології, психіатрії, наркології, офтальмології, отоларингології та онкології