Положення про кафедру

 

  Кафедра нервових хвороб у Луганську була відкрита у січні 1956 року на лікувальному факультеті Луганського державного медичного університету. Першим завідувачем кафедри з 1956 по 1959 р.р. був професор Тайцлін Йосип Семенович. Саме він організував перший у Луганську неврологічний стаціонар, став першим вченим серед неврологів Луганщини, очолив науково-практичне товариство невропатологів та психіатрів, автор понад 70 наукових праць, першим захистив кандидатську дисертацію з особливостей клінічного перебігу міодистрофій у жителів Луганської області.

taiclin

проф. Тайцлін Йосип Семенович

  Д.мед.н., професор Бенькович Ілля Львович був завідувачем кафедри з 1959 до 1965 року. Основним напрямком його науково-дослідної діяльності та співробітників кафедри нервових хвороб з 1959 до 1965 року були патологія вегетативної нервової системи, нейросифіліс, наслідки черепно-мозкової травми.

  Основним напрямом наукової роботи кафедри стала цереброваскулярна патологія за умов промислового регіону Донбасу. При цьому акцент був поставлений на функціональну стадію патології, роль вегетативної нервової системи у патогенезі судинних розладів. Велика увага приділялася рефлекторним ланкам патогенезу судинних дисфункцій, питанням професійної патології: травмам центральної та периферичної нервової системи у шахтарів.

  Одночасно на базі обласної клінічної лікарні було відкрито нейрохірургічне відділення (завідувач – к.мед.н., лікар-нейрохірург В.А. Якубовський), та у 1964 році – курс нейрохірургії при кафедрі нервових хвороб очолив д.мед.н., проф . В.П. Бондар. У наступні роки курсом нейрохірургії керував його учень, талановитий нейрохірург д.мед.н., проф.Усатов С.А., який з 1986 року почав свою педагогічну діяльність на базі ДЗ ЛДМУ.

usatov

 д.мед.н., проф.Усатов С.А.

  У 2000 році Усатов С.А. перебуваючи на посаді головного нейрохірурга області зайняв пост завідувача нейрохірургічного відділення.

  У 2003 році, після захисту докторської дисертації у 2002 році і наполегливої праці д.мед.н. Усатов С.А. отримує звання професора.

  В 2003-2006 роках д.мед.н.,проф. Усатов С.А. перебуває на посаді завідувача кафедри при ДЗ ЛДМУ. З 2008 року завідувач першого нейрохірургічного відділення, що спеціалізувалось на краніальній патології.

  В зв’язку з подіями на сході України д.мед.н.,проф. Усатов разом з ДЗ ЛДМУ переїздить до м.Рубіжне, де в 2014 році очолює реорганізовану кафедру «Нейрохірургії, травматології та ортопедії з ЛФК», на якій під його керівництвом починають працювати нейрохірург Рашиді Б.Р., травматологи к.мед.н. Верескун Р.В., Шевцов О.В..

usatov

ас. Рашиді Б.Р.

  У 2015 році на базі лікарні м.Лисичанськ силами к.мед.н. Верескуна Р.В. і лікаря вищої категорії Петросянца С.В. створено обласне ортопедо-травматологічне відділення. На базі якого розпочато підготовку лікарів за спеціальністю «Травматологія і ортопедія».

  За період роботи кафедри д.мед.н.,проф. Усатов, к.мед.н. Верескун Р.В. і інші співробітники кафедри активно впроваджували оперативні втручання, які підвищили рівень надання нейрохірургічної і травматологічної допомоги жителям регіону.

vereskun

к.мед.н Верескун Р.В.

  Навчальні приміщення кафедри розміщені у корпусі ортопедо-травматологічного відділення КНП ЛОКЛ Луганської обласної ради (м.Лисичанськ), відділенні травматології та відділенні з надання цілодобової екстреної медичної допомоги КНП СМБЛ (м.Сєвєродонецьк), фізіотерапевтичному корпусі КНП КМБЛ (м.Кремінна).

  З 2019 року на посаді асистента кафедри починає працювати нейрохірург Алтаброурі М.С..

  В зв’язку з трагічною смертю к.мед.н. Верескуна Р.В., в 2021 році на посаду асистента кафедри прийнятий завідувач відділення обласного ортопедо-травматологічного відділення Петросянц С.В.

petrosyanc

ас. Петросянц С.В.

  У 2022 році в зв’язку з реорганізацією  ДЗ ЛДМУ кафедра «Нейрохірургії, травматології та ортопедії з ЛФК» з’єднана з кафедрою «Урології, радіології, трансфузіології та радіаційної медицини» в кафедру «Хірургії №1».

  Що створює передумови для активної педагогічної діяльності в майбутньому.