Положення про кафедру

У січні 1958 року в правому крилі першого поверху будівлі медичного училища, що і нині знаходиться на території Луганської обласної дитячої лікарні, була розгорнута кафедра гігієни. Очолив кафедру Ган Георгій Станіславович - доктор медичних наук, професор. 

kaf9.5

Для роботи в Луганську професор Ган Г.С. був запрошений ректором Луганського медичного інституту професором Пальчевським Є.І.. Крім того, що професор Ган Г.С. виявився фундатором кафедри гігієни, він ще став першим керівником студентського наукового товариства Луганського медичного інституту.

Після смерті професора Г.С. Гана з 1965 року виконуючим обов'язки завідувача кафедрою був призначений асистент Пащенко Микола Петрович, який займав цю посаду протягом трьох років.

В кінці 1967 року завідувачем кафедри була обрана кандидат медичних наук, доцент Колчина Галина Василівна, яка обіймала цю посаду протягом 10 років (1967-1978 рр.).

kaf9.6

З 1987 до 1989 року завідувачем кафедри був доктор медичних наук Булгаков В.В., а з 1989 до 1991 року обов'язки завідуючого кафедрою виконував кандидат медичних наук доцент Акулінін Володимир Іванович.

З 1991 до 2009 року завідувачем кафедрою гігієни та екології був доктор медичних наук, доцент Вітріщак Валентин Якович.

kaf9.7

2 грудня 2009 року на посаду завідувача кафедрою гігієни та екології була обрана доктор медичних наук, доцент Вітріщак Світлана Валентинівна.

kaf9.8

Сучасна кафедра мікробіології, гігієни та екології

Згідно з наказом Ректора Державного закладу «Луганський державний медичний університет» МОЗ України, Заслуженого лікаря України, професора І.В. Іоффе (Наказ №30 від 17.03.2016р. «Про реорганізацію кафедральної структури ДЗ «Луганський державний медичний університет»), кафедра біології, гістології та ембріології, мікробіології, гігієни та екології була розподілена на дві самостійні кафедри: кафедру біології, гістології та ембріології, патологічної морфології та судової медицини з медичним законодавством (завідувач – доцент О.П. Сисоєнко) і кафедру мікробіології, гігієни та екології (завідувач – професор, заслужений діяч науки і техніки України І.С. Гайдаш).

Як структурний підрозділ університету, кафедра мікробіології, гігієни та екології почала функціонувати з 01.04.2016 року.

kaf9.1

Згідно з наказом Ректора Державного закладу «Луганський державний медичний університет» МОЗ України, Заслуженого лікаря України, професора І.В. Іоффе (Наказ №66 від 29.08.2019р. «Про реорганізацію кафедральної структури ДЗ «Луганський державний медичний університет»), кафедра мікробіології, гігієни та екології була розподілена на дві самостійні кафедри: кафедру гігієни та екології (в.о завідувача – кандидат медичних наук, доцент І.А. Гайдаш) і кафедру мікробіології, вірусології та імунології (завідувач – професор, заслужений діяч науки і техніки України І.С. Гайдаш).

kaf9.9