Шановні колеги та студенти!

Кафедра медичної та біологічної фізики, медичної інформатики та біостатистики установи Державний заклад «Луганський державний медичний університет» запрошує всіх взяти участь у двох телемостах ЦЕРН-Україна у форматі безкоштовних вебінарів, які будуть проведені за ініціативою Всеукраїнського клубу почесних послів науки ЦЕРН в Україні за наступним розкладом.

1) 9 жовтня 2020, початок - 17:00

Тема вебінару «Нейтрино: загадка фізики».

Спікер – Вікторія Сергєєва, автор семінару ЦЕРН для педагогів України  /Ph.D., CNRS - Французький державний науковий центр/.

На вебінарі розглядатимуться питання: чому елементарні частинки нейтрино включені до Стандартної моделі та в яких процесах вони беруть участь? Як фізикам вдалося експериментально підтвердити існування нейтрино і що таке осциляція? Дізнаєтесь про джерела і детектори нейтрино, існуючі та майбутні експерименти з вивчення природи нейтрино.

2) 16 жовтня 2020, початок - 17:00

Тема вебінару “Великі дані з Великого Адронного колайдеру та їх обробка у розподіленому обчислювальному середовищі".

Спікер –  Павло Свірін /Ph.D., CERN - Європейський центр ядерних досліджень/.

У ході сучасних експериментів з фізики високих енергій отримується надзвичайно велика кількість даних і постають задачі їх збереження, забезпечення доступу до даних та обробки. Для вирішення таких задач необхідне обчислювальне середовище, можливості якого дозволяли б опрацьовувати сьогоднішній обсяг даних і враховувати перспективу його збільшення. На вебінарі розглянемо існуюче обчислювальне середовище для обробки даних одного з головних експериментів ЦЕРН - експерименту ATLAS і перспективи розвитку цього середовища.

Для участі потрібно лише заповнити відповідну заявку (відповідно за посиланням) та надіслати її до 07.10.2020 (перший вебінар), до 14.10.2020 (другий вебінар) включно на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Після реєстрації на вказані в заявці електронні адреси надійде ключ на вхід до вебінару, який не потребує додаткових налаштувань (фото-інструкція – в додатку).

В разі виникнення запитань слід звертатися до Гончарова Віталія Вікторовича за вказаною вище електронною адресою.

До зустрічі на вебінарах!