10 лютого 1998 року вперше був відчинений Стоматологічний факультет Луганського державного медичного університету. Освітня діяльність проводилась за спеціальністю «Стоматологія» с ліцензійним обсягом 75 студентів.

Ініціатором створення факультету був Ректор університету, лауреат державної премії України, доктор медичних наук, заслужений діяч науки та техніки, професор Ковешніков Володимир Георгійович.

Перший випуск лікарів-стоматологів настоматологічному факультеті відбувся у 2003 році. За 16 років існування університет підготував 746 лікарів-стоматологів, 69 з яких – громадяни інших країн.

Першим деканом стоматологічного факультету був доктор медичних наук, професор Петруня Андрій Михаілович, який очолював деканат до 2002 року.

В 2009 году була відкрита кафедра стоматології, яка готувала лікарів – стоматологів з кваліфікацією «Спеціаліст» та «Магістр». Також проводились цикли післядипломної освіти.

Заняття проводились як на базі обласної лікарні, так і в провідних стоматологічних закладах області: в стоматологічних поліклініках м. Луганська, м. Краснодона, м. Сєвєродонецька, м. Червоного Луча, м. Стаханова, м. Ровеньки.

В звязку зі збільшенням кадрового потенціалу та кількості викладачів з вченими ступенями в 2007 році Ректор університету, заслужений діяч науки та техніки України, доктор медичних наук, професор Івченко Валерій Костянтинович розділив одну кафедру стоматології, яка існувала на той час, на три кафедри: кафедру терапевтичної, хірургічної та дитячої стоматології, кафедру ортопедичної стоматології та ортодонтії, кафедру стоматології факультета післядипломної освіти лікарів.

В звязку зі складною ситуацією в області, вищі навчальні заклади були вимушені переміститися в більш спокійні міста.

Для збереження матеріальної бази, викладацького складу та безперервності педагогічного процесу, згідно наказу МОЗ України від 21.11.2014 № 875, ДЗ «ЛДМУ» був переміщений в місто Рубіжне Луганській області.

Администрація и більшість професорсько-викладацького складу Луганського державного медичного університету переїхали до міста Рубіжне.

Завдяки зусиллям викладачів під керівництвом Ректора, доктора медичних наук, професора Іоффе І.В. заклад відновив постійну роботу.

На даний момент навчання в університеті проходить біля тисячі студентів. В 2016 році на навчання було прийнято більше трьохста молодих людей.

Кафедра стоматології є базовим структурним підрозділом Луганського державного медичного університету, медичного факультету. В м.Рубіжне кафедра почала функціонувати з лютого 2015 року.

На сьогодняшній день її очолює асистент, лікар-стоматолог терапевт вищої категорії, лікар-стоматолог ортопед вищої категорії, лікар-ортодонт вищої категорії Паталаха Олена Валеріївна. Закінчила з відзнакою Перший ленінградський медичний інститут імені Павлова в 1991 році. Стаж роботи в практичній медицині 25 років.