Головна Новини ректорату Вчена рада Профспілкова організація Факультети Абітурієнтам Foreign students Новини Контакти

Історія університету

Ректорат ДЗ ЛДМУ

Кафедри

Наукова частина

Навчальний відділ

Клінічний відділ

Навчально-методичний відділ

Бухгалтерська служба

Відділ кадрів

Юридичний відділ

Міжнародний відділ

Планово-фінансовий відділ

Експлуатаційно-технічний відділ

Канцелярія

Інформаційно-обчислювальний центр

Відділ аспірантури та ординатури

Відділ науково-медичної інформації

Адміністративно-господарська частина

Відділ обслуговуючого персоналу

Патентно-ліцензійний відділ

Відділ метрології

Редакційно-видавничий відділ

Комісія з біомедичної етики

Науково-експертна комісія

Рада молодих вчених

Студентське наукове товариство

Спеціалізована вчена рада Д29.600.02

Спеціалізована вчена рада Д29.600.03

Цивільний захист

Антикорупційні заходи

Публічна інформація


Дошка оголошень для робітників

Дошка оголошень для інтернів, курсантів, лікарів

”Національна

”Національна


КАФЕДРА ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Сучасна кафедра Колектив Навчально-методична робота

Історія кафедри Виховна робота Наукова робота

Студентське наукове товариство Спортивна робота


ІСТОРІЯ КАФЕДРИ


Кафедра фізичного виховання та лікарського контролю (перша назва кафедри) була організована в 1956 році. Першим завідувачем стала Бірюкова Оксана Олексіївна (1956-1959 рр.). Кафедра не мала своєї спортивної бази, навчальний процес проходив протягом року на свіжому повітрі, тренування збірних команд проводилися на орендованих спортивних базах. Уже в ті роки, завдяки ентузіазму спортсменів та тренерів, наші студенти досягли високих спортивних результатів, закладався спортивний дух спортсменів-медиків.

Велику роль в організації спортивно-масової роботи в той час відігравали спортивний клуб (Плешаков Ю.А, - перший голова), сектор СМР комітету комсомолу Ткаченко Д.О. (доцент кафедри топографічної анатомії). У 1956-1959 роках призерами спартакіади «Буревісник» стали збірні команди з волейболу, велоспорту, художньої гімнастики, баскетболу.

З 1959 по 1972 рік кафедрою завідував Ессі-Езінг Олександр Генріхович, к.мед.н., доцент, людина високої культури. Перу Ессі-Езінга О.Г. належать роботи з розвитку діафрагмального дихання за допомогою фізичних вправ, із застосування ЛФК гінекології та хірургії. Спортсмен-розрядник та спортивний суддя республіканської категорії, Олександр Генріхович також цікавився питанням лікарського контролю осіб, які займаються фізичною культурою та спортом.

1970-ті роки – зоряний початок спортивних перемог наших студентів, майстрів спорту Дьяченко Г., Заблодського В., Жернового О., які стали призерами першості України ті СРСР; студенти – майстри спорту з фехтування Жерновов В., Масенко В.; з велосипедного спорту – Тарасенко Л.

У 1964 році студентська збірна інституту з легкої атлетики стала бронзовим призером спартакіади МОЗ України.

Велику роль у розвитку студентського спорту відіграла ректор інституту професор Чайковська І.Й. У 1968 році був приведений до ладу спортивний зал. У 1972-197 рр. кафедру очолював к.мед.н., доцент Матвєєв Євген Тимофійович, який мав медичну та фізкультурну освіту. Доцент Матвєєв Є.Т. у 1972 році став першим завідувачем кафедри з випускників Луганського медичного інституту. У 1962 році закінчив наш інститут, а в 1968 – Луганський педагогічний інститут, факультет фізвиховання. Після закінчення медичного інституту працював лікарем станції швидкої невідкладної допомоги у м.Луганськ. У 1967 році закінчив клінічну ординатуру з ЛФК та лікарського контролю, в подальшому – асистент кафедри фізвиховання, лікарського контролю та ЛФК Луганського медичного інституту. У 1969 році захистив кандидатську дисертацію. Надалі продовжував науковий напрям з проблеми фізичної реабілітації хворих. З 1970 до 1972 р. і з 1977 до 1979 р. за направленням Мінздраву СРСР працював лікарем-консультантом та викладачем-консультантом у Республіці Куба.

Доцент Матвєєв Є.Т. - автор 112 наукових робіт, 2 монографій і співавтор підручника «Лікувальна фізкультура та спортивна медицина» (1995 р.) для студентів медичних ВУЗів України.

У цей час успішно виступали збірні студентські команди інституту з баскетболу, які неодноразово ставали чемпіонами та призерами міста та області. У 1974 році баскетболісти стали срібними призерами першості МОЗ України, а в 1975 році – срібними призерами першості МОЗ СРСР.

Доцент Матвєєв Є.Т. – людина високої культури, прекрасний організатор, вмілий керівник. Він склав основи наступного підйому фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи.

Мульчин Олександр Іванович – к.пед.н., доцент, завідувач кафедри з 1979 до 1989 року.

У 1983 році кафедра придбала власну спортивну базу – 4-зальний спортивний корпус.

З 1989 року до теперішнього часу завідує кафедрою к.пед.н., доцент Сероштан Віктор Михайлович. Автор 68 наукових праць. Головою спортивного клубу є Бондар В.В.

Період 90-х років характеризується як етап становлення колективу викладачів та тренерів кафедри, патріотів-однодумців , які бажали вдосконалити роботу з фізичного виховання та спорту. Успіхи цих років нерозривно пов’язані з увагою та підтримкою професора Ковешнікова В.Г., який з великим розумінням ставився до проблем кафедри.

На ректоратах систематично обговорювались питання навчальної та спортивно-масової роботи, профорієнтації, будівництва спортивної бази кафедри. У 2003 році був уведений в експлуатацію стадіон на 2000 місць із легкоатлетичним ядром. У 2004-2005 навчальному році, завершено будівництво двох тенісних кортів, футбольного міні-майданчика, баскетбольного та волейбольного майданчиків на ґрунті. Висаджено більше ніж 300 дерев для озеленення спортивної бази університету. Серед медичних університетів кафедра має одну з найкращих баз.

На кафедрі відбулися якісні зміни в навчальному процесі, заняття проводяться на 5-ти курсах, акцентується увага на внесені в організацію навчальних занять та спортивно-масової роботи сучасної методики фізичного виховання. Уведений 20-годинний лекційний курс із проведенням семінарських занять.

Навчальні заняття студентів проводяться «за інтересами», за методами спортивних відділень: волейбол, баскетбол, атлетична гімнастика, плавання, настільний теніс, футбол, групи загальної фізичної підготовки. Такий підхід знайшов підтримку серед студентів.

Цей період характеризується значним підйомом спортивно-масової роботи. Збільшився діапазон видів спорту: отримали розвиток спортивна аеробіка, армрестлінг, пауерліфтінг, східні єдиноборства.

Вперше в Україні на базі кафедри було проведено першість країни зі спортивної аеробіки. Сім студентів стали майстрами спорту з різних видів.

За великий внесок у розвиток студентського спорту в університеті доцент Сероштан В.М. нагороджений почесною грамотою ВДСО профспілок України, ради СДСО «Буревісник», йому оголошувались подяки за успіхи в справі підготовки лікарських кадрів, був неодноразово занесений на Дошку Пошани в медичному університеті.Піднятися вгору

ОСВІТНІЙ ЦЕНТР «ДОНБАС-УКРАЇНА»

Підготовка офіцерів запасу

Розклад занять

Державна екзаменаційна комісія (ДЕК)

Центр культури та дозвілля студентів

Профспілкова організація студентів

Студентське самоврядування

Студентське життя

Гуртожиток

Урочиста обіцянка студента

Клятва лікаря України

Клятва провізора

Клятва Гіппократа

Гімн ДЗ ЛДМУ

Бібліотека

Всеукраїнський тиждень права в 2017 році
Дошка оголошень для студентів

Дошка оголошень відділу ординатури

Видео ДЗ ЛДМУ

Друковані змі

Український журнал клінічної та
лабораторної медицини


ЄВРОМЕД


(c) 2018 ДЗ "Луганський державний медичний університет". Усі права захищено.